Нови начелник Рудог Драгољуб Богдановић преузео дужност

Данас је у просторијама начелника општине Рудо, Драгољуб Богдановић преузео дужност од свог претходника Рата Рајака, а конститутивна сједница Скупштине биће одржана у наредном периоду.

На одржаним изборима нови начелник Рудог Драгољуб Богдановић, био је кандидат испред Савеза независних социјалдемократа – СНСД.

На последњим локалним изборима, који су одржани 15.11.2020. године учествовало је 14 политичких субјеката, а цензус је прешло 9 политичких странака.

У скупштини од 17 одборничких мандата Савез независних социјалдемократа – СНСД  освојио је 5, Уједињена Српска 2, Партија демократског прогреса – ПДП 2,  Демократски народни савез – ДНС 2, Српска демократска странка СДС  2, Српска радикална странка Др Војислав Шешељ 1, Демократски савез ДЕМОС 1, Социјалистичка партија Српске „Будућност Српске“ 1 и Социјалистичка партија СПС 1 мандат.