Узвратна посјета општини Мркоњић Град

Дана 21.07.2015. године, организована је узвратна посјета представника Општине Рудо и ПЗ „Увац-Рудо“, Мркоњић Граду с циљем размјене искустава у организовању и подршци малинарској производњи, у оквиру пројеката који су подржани од стране ИРБ РС, кроз „Механизма за финансирање пројеката интегрисаног и одрживог локалног развоја у Републици Српској“.

maline

Према ријечима Мирка Мијушковића, током посјете учесници су разговарали о начину како тренутне капацитете хладњаче у Мркоњић Граду, који се користе за складиштење шљиве и јабуке, што се показало као неисплативо,  преорјентисати за складиштење малине и јагодастог воћа.

На иницијативу Општине Рудо разговарало се и о програмском управљању производње јагодастог воћа и његовој примјени у Републици Српској.

Сви учесници су исказали задовољство поводом размјене искустава, као и спремност за наставак сарадње у питањима од заједничког интереса.