Потписан меморандум о сарадњи на реализацији „КОТОН“ пројекта

Дана 26.10.2015. године у просторијама Административног центра града Источно Сарајево, потписани су Меморандуми о сарадњи у оквиру пројекта „КОТОН“ (COTON – Contributing to increased functionality and employability in Republika Srpska and Una-Sana Canton“) између Градске развојне агенције Источно Сарајево и представника општина: Источно Ново Сарајево, Источна Илиџа, Пале, Соколац, Рогатица, Рудо, Чајниче и Вишеград.

coton 1

Потписивање Меморандума о сарадњи, представља први корак у имплементацији пројекта „КОТОН“ који има за циљ да се подигне свијест и интерес да се створе услови за функционисање система спровођења праксе на радном мјесту, што ће довести до боље обучене радне снаге у складу са потребама тржишта рада у изабраним привредним гранама на подручју Републике Српске и Унско-санског кантона.

Општине ће у оквиру овог пројекта дати потребну подршку да се исти реализује у наведеним општинама.

Реализација пројекта ће:

• дати увид у одрживо функционисање и учешће радне снаге у оквиру постојећих индустрија у региону имплементације пројекта,
  • процијенити вјештине, знања и разлике у ставовима које постоје између струковних школа (понуде) и приватног сектора (потражње), те
  • установити предуслове за обуку одраслих у складу са захтјевима малих и средњих предузећа.

Пројекат „КОТОН“ реализује се у оквиру програма „Прилика Плус“ који подржава Влада Швајцарске а имплементира Републичка агенција за развој малих и средњих предузећа-РАРС.

Информација преузета са сајта РАИС-а