Излиле се ријеке Лим, Поблаћница и Увац

Услед обилних падавина у протекла два дана, дошло је до излијевања ријека Лим, Поблаћница (Устибарска ријека) и Увац у ужем приобалном појасу на територији општине Рудо. У појединим дијеловима, ријеке Поблаћница и Лим поплавиле су објекте и усјеве.

polave1

poplavБујичне воде су зачепиле и одводне канале уз регионални пут Р 449, а посебно је погођена дионица пута која повезује Рудо и Прибој. Највише је наноса и воде на следећим дијеловима ове дионице: Увац, Устибар и Сјеверин, па се апелује на возаче да пажљиво возе и да пазе на одроне.

Према подацима из Општинског штаба за ванредне ситуације, на подручју Рудог синоћ је пало 97,2 л/м² кише, а потврђено нам је да у протекла 24 часа није било пријава поплаве од стране становништва, али се очекују у наредном периоду.