Студентске стипендије за 119 студената

Општина Рудо је у академској 2022/2023 години додијелила студентске стипендије за свих  119 студента који су конкурисали на јавни конкурс за додјелу  студентских стипендија и који су испунили све услове прописане Одлуком о додјели студентских стипендија. Из буџета општине  Рудо у 2023.години биће исплаћено  119 000 КМ    на  име студентсксих стипендија.

Одлуком о измјенама и допунама Одлуке о додјели студентских стипендија из средстава буџета општине Рудо („ Службени гласник општине Рудо“ број 11/21)  појединачни износи студентских стипендија увећани су за 10%.

Студентске стипендије додјељују се студентима  у десет мјесечних рата у току текуће школске године, за период студирања јануар-октобар, а исплата стипендија почеће почетком  мјесеца марта.

У току је потписивање уговора за додјелу студентских стипендија.