Приводи се крају берба малине

Упркос лошим временским условима, овогодишњи род малине је био задовољавајући на простору општине Рудо. ПЗ „Увац-Рудо“ до почетка августа откупила је укупно 240 тона малине сорте Виламет, док је откуп Полке још увијек у току. Ове године задруга врши откуп ове сорте малине и са простора општина Вишеград и Горажде.

Према ријечима директор ПЗ „Увац-Рудо“ Ненада Љубојевића квалитет рода је задовољавајући, али су лоши временску услови генерално утицали да количина по појединачном произвођачу буде мања него прошле године. У односу на прошлу годину, купно гледајући род је већи, због значајног повећања броја појединачних произвођача.

Задруга је индивидуалним произвођачима плаћала аконтациону откупну цијену од 2 КМ по кг, док ће разлика бити исплаћена до краја августа.